Izvēlies:
Mēs atrodamies Bruņinieku ielā 10, tel. 67846826. Vairāk...
e-klase
[News]

Funded by the Erasmus+ Programme of the European Union


Projekts “Attīsti – mācies – dalies – Eiropā” (MLSE)

Rīgas 22. vidusskola ir iesaistījusies Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas “ERASMUS+” ietvaros atbalstītā projektā “Attīsti – mācies – dalies – Eiropā” (Make: Learn: Share: Europe), Granta līguma Nr. 2015–2843/001-001 un Projekta partnerības līguma Nr. 2015–2843/001-01).

Projekta īstenošanas laiks: 01.11.2015. – 31.10.2018.

Projekta joma: inovatīvas informācijas komunikāciju tehnoloģijas (turpmāk – IKT)

Projekta mērķis:

 • veicināt un attīstīt skolēnu digitālās prasmes un radīt izglītības iestādē ilgtspējīgu skolēnu izglītošanu šīm prasmēm arī pēc projekta noslēguma,
 • nodrošināt uz padziļinātām zināšanām, starptautisko pieredzi un praktisku darbību balstītu IKT apguvi skolās, demonstrējot iegūto zināšanu izmantošanu un lietderību ikdienā, tādējādi radot interesi izvēlēties IKT nozari studijām un nākotnes profesijai, vienlaikus rosinot arī matemātikas, dabaszinātņu un svešvalodu apguvi.

Projektā piedalās 5 valstis:

 • Ronneby Gymnasieskolan Knut Hahn (Zviedrija),
 • Fondazione Mondo Digitale (Itālija),
 • Gijón City Council (Spānija),
 • Sheffield City Council (Lielbritānija),
 • Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (turpmāk – Departaments) Latvija.

Savukārt, Departaments dalībai projektā ir izvirzījis – Rīgas 22.vidusskolu, Rīgas 25.vidusskolu un Tehniskās jaunrades namu “Annas 2”.

Projektā plānotās aktivitātes:

 1. Inovatīvu IKT zināšanu apguve katrā valstī individuāli,
 2. Mācību materiālu izstrāde,
 3. Skolēnu "Zināšanu vēstnešu tīklojuma" izveide (projektā iesaistītie skolēni darbosies kā zināšanu vēstneši, apmācot tālāk skolēnus savās skolās),
 4. Vienotas informācijas platformas izveide (Shared Drive), lai nodrošinātu skolēnu izstrādāto IKT produktu un risinājumu, piemēram, mobilo aplikāciju, izrādes gaitas atspoguļošanu, savstarpējo komunikāciju starp projektā iesaistītajiem skolēniem un skolotājiem, mācību materiālu, u.c. rezultātu pieejamību,
 5. Nepieciešamās tehnikas iegāde,
 6. Pieredzes apmaiņa, labās prakses pārņemšana,
 7. Projekta rezultātu izplatīšana (dalība projekta partneru konferencēs ārvalstīs, mājas lapas izveide, projekta atspoguļojums sociālajos tīklos un citur).

Attēls no 23.-25.02.2016. projekta ievadsanāksmes Rīgā, kurā tika apspriesta projekta gaita un uzdevumi.  

Paredzamie rezultāti:

 1. Projektā apmācīti skolotāji, tehniskie darbinieki, vismaz 15 skolēni multiplikatori, katrā projektā dalībiestādē,
 2. Izstrādāti mācību kursu apraksti un metodiskie materiāli,
 3. Skolēni apguvuši jaunus, inovatīvus IKT produktus,
 4. Veicināta un attīsta skolēnu digitālo prasmju, matemātikas, dabaszinātņu un svešvalodu apguve vispārējās izglītības dažādos posmos,
 5. Skolēnos radīta interese izvēlēties IKT nozari studijām un nākotnes profesijai.

Katra skola izvēlējās sev interesējošo virzienu:

 • Rīgas 22.vidusskola – Arduino, Raspberry pi;
 • Rīgas 25.vidusskola - Modelling for drones, Mathematics applications like Wolfram Alpha;
 • TJN “Annas 2” – Applications, Summo Robots.

Projekta gaitai var sekot līdzi projekta mājas lapā: http://www.makelearnshare.eu/

  


Ceļotāja diemasgrāmata

 10 aprīlī 6 cilvēku Erasmus+ komanda devās ceļojumā uz saulaino Las Palmas. Ceļš bija tāls, bet viņi jau ir galamērķī, kur viņus sagaidīja jauni draugi.

Darbs pie projekta "Help the Earth" turpinās.Dāvanas draugiem

Pirmais sniegs – manā pilsētā atkal pirmais sniegs!

Pirmais sniegs – tik negaidīti un kā sapnī!

  

Šodien mūsu ERASMUS+ komandu pārņēma ziemas noskaņas: mēs taisījām Ziemassvētku atklātnes mūsu projekta partneriem. Divas stundas mēs aizrautīgi un ļoti radoši strādājām skrapbukinga meistares Veronikas Ziborovas vadībā. Daži meistarklases dalībnieki pirmo reizi nodarbojās ar šāda veida daiļradi, bet citiem tā bija jau pazīstama.

Laiks pagāja ļoti ātri, un, lūk, darbi gatavi! Neskatoties uz to, ka materiāls, ar kuru darbojāmies, visiem bija vienāds, atklātnes cita no citas atšķīrās, kas izraisīja lielu pārsteigumu. Tajās ir viss, kam jābūt šebi-šik stila darbos: gaiši rozā, balti, maigi zili, viegli ceriņkrāsas toņi, pogas, mežģīnes, ziedi (papīra, tamborēti, auduma). Bet pats galvenais – maigums, gaisīgums un burvība!

  

P.S. Nikola, bet kas bija tā “rozīnīte”?


Kurš dosies uz Somiju?

No 2016. gada 8. līdz 12. februārim Somijas pilsētā Espo notiks otrā projekta «Help the Earth: reuse, reduce, recycle» dalībnieku tikšanās. Šoreiz uz tikšanos dosies ne tikai skolotāji, bet arī skolēni. Tāpēc jau no septembra skolēni pilda dažādus uzdevumus, lai pirmā semestra beigās varētu izvēlēties 3 labākos. Viņi pārstāvēs mūsu skolu Somijā.


Pirmā Erasmus+ projekta dalībnieku tikšanās “Help the Earth: reuse, reduce, recycle”

No 2015. gada 9. līdz 11. novembrīm Spānijas pilsētā Laspalmasa de Grankanārija notika projekta “Help the Earth: reuse, reduce, recycle" pirmā dalībnieku tikšanās, kuru organizēja projekta koordinators no Spānijas - skola CEIP Doctor Juan Negrin. Mūsu skolu pārstāvēja latviešu valodas skolotāja Dace Lukase.

 Pirmajā tikšanās reizē piedalījās skolotāji no Spānijas, Bulgārijas, Somijas, Grieķijas, Latvijas, Slovēnijas un Turcijas. Mēs apmeklējām projekta koordinatora skolu, tikāmies ar skolēniem, uzzinājām, cik aktīvi projektā piedalās skolēni un skolotāji. Tikšanās laikā mēs izstrādājām sadarbības principus, lai sekmīgi realizētu projektu, kā arī sadalījām pienākumus starp dalībvalstīm.

Jau 2016. gada februārī Somijā notiks tikšanās, kurā piedalīsies ne tikai skolotāji, bet arī skolēni!

  


Logotipa konkurss

2015.gada 23.oktobrī sākās projekta Erasmus+ „HELP THE EARTH: REDUCE, REUSE, RECYCLE” logo konkurss, kurš ilgs līdz 15. novembrim. Tajā var piedalīties visi mūsu skolas ieinteresētie skolēni. Konkursa noteikumi ir pieejami pielikumā.

 Konkursa noteikumi (krievu valodā)


Dalība projektā

Rīgas 22.vidusskola ir ieguvusi divus grantus dalībai programmas Erasmus+ projektos:

pirmais projekts ir “CLIL – atvērts logs uz pasauli ap mums” un “Palīdzi Zemei!” Mūsu skolas skolēni un pedagogi ciemosies citās Eiropas Savienības valstīs, lai uzlabotu savas svešvalodu zināšanas un prasmes un starptautiskās sadarbības saiknes.

     No 13.- 17.oktobrim Spānijas skolā CEIP (Montequinto-Dos Hermanas) notika pirmā projekta Erasmus+ KA2 “CLIL – atvērts logs uz pasauli ap mums” dalībnieku tikšanās. Šajā projektā piedalās arī skolas no Itālijas, Turcijas, Spānijas, Somijas un Lietuvas. Trīs dienu laikā bija daudz jaunu iepazīšanos, saspringts darbs saistībā ar projekta plāna precizēšanu, dokumentu izstrādāšanu, stundu apmeklēšanu skolā, kā arī iepazīšanos ar Sevilju, Spānijas tradīcijām un paražām.

Nākamā tikšanās notiks martā Somijā Turku pilsētā, kur tiks prezentēts skolēnu un skolotāju četros mēnešos paveiktais darbs.

  

Uz lapas sākumu

Lapa atjaunota: 23.05.2016
© 2006-2018 Rīgas 22. vidusskola
Lapas pārzinis
Saturieties! Līdz vasarai
Apmeklētāju skaits: