Ceļojums uz Portugāli

(Šis teksts ir tulkots, lietojot mašīntulkošanas risinājumu)

Šonedēļ no Portugāles (Caldas das Taipas) atgriezās mūsu skolas skolotāju un vecāko klašu skolēnu komanda, kas pārstāvēja Latviju un savus pētījumus, zināšanas, intelektuālo, radošo un fizisko potenciālu Comenius projekta "Green Business" ietvaros..

  

Konkrētība un loģiskā domāšana, formulējumu precizitāte, operativitāte, iejūtoties problēmās, radošu ideju ģenerēšana, virtuozas informācijas tehnoloģiju prasmes un komunikatīvā kompetence partneru meklēšanā – tās ir galvenās prasmes, kas ļauj piesaistīt finanšu instrumentus radošu un oriģinālu ideju īstenošanai.

Vai starptautiskie projekti ir nepieciešami?

- Viennozīmīgi, jā!

Skolēnu un skolotāju projekta darbības vērtība ir liela. Svarīgs ir pats process: atbildība par pētījumu rezultātiem, novērojumu analīze, mazpētītu jomu aktuālo problēmu izpēte; datu apstrāde, foto māksla; spēja uzņemt un montēt videofilmu; atrast radošus risinājumus radušajām problēmām. Tas prasa zināšanas, laiku, spēku, entuziasmu un mērķtiecību.

Ieguvumi no dalības starptautiskos projektos

  • Darba pieredze starptautiskās komandās
  • Spēja ātri pieņemt lēmumus
  • Greznība sarunāties svešvalodās, uzlabot angļu valodas prasmes
  • Izglītības un kultūras līmeņa paaugstināšana: ekskursijas, augstskolu un muzeju apmeklējumi.
  • Psiholoģiskās, emocionālās, intelektuālās un fiziskās veselības uzlabošana, pateicoties pozitīvai saskarsmei ar kolēģiem no dažādām ES valstīm, veselīgam uzturam, pārgājieniem, ekskursijām, kāpšanai kalnos, stāviem akmeņainiem nogāzēm, dabas vērošanai, tīram kalnu gaisam, krāšņiem ziedošiem augiem.
  • Vēl viena projekta vērtība: iepazīšanās ar uzņemošo valstu valodu, kultūru, nacionālajām tradīcijām.

Portugāļi ir neliela auguma, labas miesasbūves, sportiski, aktīvi, pozitīvi un laipni.

Viņi ēd daudz, garšīgi, vēlu. Interesanti, ka pusdienās (mūsu izpratnē – vēlas vakariņas) piedāvā pēc kārtas: cūkgaļu, pupiņas, vistas vai pīles gaļu, zivis, daudz salātu, augļus, konditorejas izstrādājumus, krēmus, pudiņus.

Patīkams fakts: lielākā daļa projektā iesaistīto skolotāju brīvi runā vairākās svešvalodās (tostarp krievu valodā).

Mūsu vecāko klašu skolēni saņēma komplimentus par angļu valodas prasmi.

Patīkams pārsteigums bija skola: liela, labi izremontēta, tīra, ar ļoti lielām, labi aprīkotām laboratorijām, lielisku sporta zāli un futbola laukumu (mūsu zēnu skaudība), milzīgu bibliotēku un ļoti lielu ēdamzāli (skaudība jau visiem dalībniekiem).

Nedēļa projektā veicināja komunikatīvo un lingvistisko kompetenci; iedvesa pārliecību par saviem spēkiem; iedvesmoja jaunu ideju īstenošanai un dāvāja daudz pozitīvu un optimistisku draugu.

link Video
link Video
link Prezentācija

Uz lapas sākumu Top