Petīcija pret mikroplastmasas izmantošanu kosmētikas līdzekļos

Kopš  2015.gada mūsu skola piedalās projektā ERASMUS+ "HELP THE EARTH: RECYCLE, REUSE, REDUCE”.

Šī projekta ietvaros mēs (astoņas skolas no projekta dalībvalstīm - Latvijas, Slovēnijas, Bulgārijas, Turcijas, Somijas, Spānijas, Polijas, Grieķijas) izveidojām prasību (petīciju) vietnē change.org - petīcija ir vērsta pret mikroplastmasas izmantošanu kosmētikas līdzekļos un citos produktos.

Ja Jūs piekrītat, ka šis produkts izraisa gan veselības problēmas, postoši ietekmē apkārtējo vidi, un esat pret tā turpmāku izmantošanu, tad, lūdzu, parakstiet šo petīciju, atverot saiti

https://www.change.org/p/antonio-tajani-eu-president-forbid-the-use-of-microbeads-in-the-ue


«Tatjanas diena»

Konkursā apbalvojumus un pateicības ieguva Alisa Goreļikova (9.a), Milāna Kazicāne (4.a) un Ņina Gļinska (3.a). Apsveicam!

 20170207_Maksla2


Bērnu zīmējumu konkurss ”Un kuģis iet”

 Mūsu skolas skolēni aktīvi piedalījās kompanijas ”LAPA Ltd” organizētajā zīmējumu konkursā. Konkursa mērķis bija jūrnieka profesijas popularizēšana. No mūsu skolas tika iesnigti 25 skolēnu zīmējumi. Par veiksmīgu piedalīšanos

Konkursā žurija apbalvoja ar pateicības rakstiem sekojošus Rīgas 22.vidusskolas audzēkņus - Aleksandru Beļacki (3.b klase), Sabrinu Krieviņu (3.a klase) un Aleksandru Krasiļņikovu (4.b klase).

Apsveicam!

20170207_Maksla1


Jauna bilingvālā grāmata bērniem

4. novembrī ģimnāzijā "Maksima" notika bērnu rakstnieces, rīdzinieces Svetlanas Semjenovas, bilingvālās īso pasaku grāmatas latviešu un krievu valodā "Čei grib?" prezentācija. Grāmata nākusi klajā projekta "Zīmējam pasaku", ietvaros, ar Latvijas Kultūras Ministrijas atbalstu, kā arī sabiedrisko organizāciju - "Latvijas pilsoniskā alianse" un "Kultūras dialogs" atbalstu. Pasakas ilustrēja 1.-9. klašu skolēni no piecām Latvijas mazāktautību un latviešu skolām. Labākie zīmējumi tika iekļauti grāmatā. No 22. vidusskolas iekļauti septiņi zīmējumi (M. Gromova, N. Orlovs, V. Bahitova, D. Čistjakova, K. Ņikitjuka, A. Novikova). Prezentācijas laikā skolēni lasīja rakstnieces dzeju un vienu no pasakām divās valodās. Mūsu skolu pārstāvēja bibliotekāre S. Semjonova un zīmēšanas skolotāja Natālija Hroļenko kopā ar skolēniem Ņikitu Orlovu un Mariju Gromovu.

  

Konkurss dzejoļi par draudzību

Oktobrī Puškina biedrība Latvijā un poētiski - muzikālais klubs "Sozvezģije" novadīja jauno lasītāju un jauno dzejnieku konkursu (8-18 g.). Nominācijas: Klasisko un mūsdienu dzejnieku dzeja par draudzību un skolas gadiem. Pašsacerēta dzeja par draudzību. Konkurs notika Rīgas Centrālās bibliotēkas mūzikas nodaļā. No 22. vidusskolas piedalījās 2.-4. klašu skolēni: Severīns un Elisejs Dmitrijevi, Ričards Čakš un citi. Visi konkursanti apmeklē skolas literatūras vai teātra pulciņu. Dalībnieki saņēma pateicības rakstus par piedalīšanos. Severīns un Elisejs ieguva diplomu par savu pašsacerēto dzejoli par draudzību.


Karjeras nedēļa - Tava iespēja iepazīt darba tirgu!

 Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un saņemt karjeras konsultācijas. Tāpat jaunieši var piedalīties aizraujošās radošajās darbnīcās, konkursos un laimēt dažādas balvas. 2016. gada Karjeras nedēļas tēma "ES BŪŠU darba tirgū" īpaši aicina iepazīt darba tirgu un tā daudzveidību.

7.a klase apmeklēja Ķeguma HES.

 Skolēniem un vecākiem bija iespēja iepazīties ne tikai ar HES vēsturi, bet arī apskatīt mašīnas nodaļu. Uzzinājām kur rodas elektrība, kāds saraks tai ar ūdens un daudz citu interesantu lietu.

 HES teritorijā ir seno laiku tehnikas muzejs, kur vecāki ieraudzīja sev ļoti pazīstamus priekšmetus un stāstīja bērniem par to pielietošanu.

  

 11.a klase apmeklēja Latvijas Valsts ceļu laboratoriju

Mums bija interesanti uzzināt, kā tiek ieklāts asfalts gan uz jauniem ceļiem, gan atjaunojot novecojušos. Mēs pievērsām vērību laboratorijas personālam, darba perspektīvām, mācībām, darba aizsardzība un veselības pārbaudēm. Daudzi no mums iepriekš nebija aizdomājušies, cik daudz nianses ir asfalta ieklāšanā gan uz auto, gan gājēju ceļiem.

 

Uz lapas sākumu Top