Septītais dzejnieku-skolēnu čempionāts

2018.gada 19.aprīlī , Rīgas Centrālās bibliotēkas Mūzikas nodaļā, notika 7. Dzejnieku-skolēnu čempionāts, ko organizēja literārais portāls stihi.lv - žūrijas komisijas loceklis un vadītājs - dzejnieks Sergejs Pičugins (Baltijas dzejnieku ģilde) un Aleksandrs Geronjans - Rīgas skolēnu avīzes "Mūsu paaudze" redaktors.

Čempionātā piedalījās Rīgas 22.vidusskolas literārā pulciņa dalībniece Anna Judelsone, kopā ar literārā pulciņa vadītāju skolas bibliotekāri - Svetlanu Semjonovu. Anna Judelsone ieguva 1.vietu un kausu! Dalībnieki ieguva veicināšanas balvas no žūrija un viesiem.

 


"T atjanas diena", 2018

Izpildītāju konkursa laureāti

  • Nominācijā "Horeogrāfija", Grand-prix, deju kolektīvs "Čipolino", pedagogs Ekaterina Zubkovskaia.
  • Nominācijā "Vokāls 5.-7. klasēm", otrā vieta, Veronika Bistrova.

Vizuālās mākslas konkursa laureāti

  • Par sirreālistisku kompozīciju, Valērija Sosova, pedagogs Natālija Hroļenko.
  • Par veiksmīgu dekoratīvo risinājumu, Aleksandrs Krasiļņikovs, pedagogs Natālija Hroļenko.
  • Par veiksmīgu noskaņas nodošanu, Katrīna Čeliševa, pedagogs Natālija Hroļenko.
  • Par sirsnību un atklātību, Veronika Revkova, pedagogs Natālija Hroļenko.


Apsveicam! Pateicamies pedagogiem!


Karjeras izglītība

24.11.2017. karjeras nedēļas ietvaros norisinājās pasākums jauniešiem “Iespēju medības”. Lai spertu pirmos soļus karjerā, ir jāzina, kurp doties un kur meklēt informāciju. Pasākums notika Rīgas Mākslas telpā. Mūsu skolas 9.-12. klases skolēni piedalījās gan kā organizatori, gan apmeklēja izstādi un iepazinās ar iespējām darba tirgū.

Savukārt skolas aktu zālē notika iepazīšanās lekcija 9.-12. klases bērniem "Kas ir karjera?", kuras galvenais mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar izglītības un karjeras iespējām beidzot 9. un 12.klases.

  

 29. novembrī notika Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētā karjeras atbalsta nacionālā konference, kurā pašvaldību un izglītības pārvalžu vadītāji, kā arī skolu un profesionālās izglītības iestāžu vadītāji diskutēja par skolēnu karjeras vadības prasmju veidošanu kompetencēs balstītā izglītībā.

Mūsu skolas karjeras pedagogi piedalījās pasākumā un dalījās pieredzē ar kolēģiem.Seminārs "Matris Lingua"-2017

Iesācēji autori, kas dzīvo Latvijā un raksta dzeju, prozu vai dramaturģiju savā dzimtajā valodā (krievu, baltkrievu, poļu u.c.), kā arī vēlas attīstīt un pilnveidot savu meistarību, piedalījās konkursā "Matris Lingua" („Mātes valoda”).

Konkursa uzvarētāji uzaicināti uz semināru, kas notika no 2017. gada oktobra pirmajā pusē un kura laikā bija iespēja no pieredzējušiem rakstniekiem, tulkiem un literatūras teorētiķiem dzirdēt savu darbu vērtējumu kā arī ņemt dalību meistardarbnīcā un klausīties lekcijas (Sergejs Morejno, Pavels Vaskans, Irina Cigaļska u.c.) par svarīgiem literārā darba jautājumiem.

Viens konkursants no Rigas 22. vidusskolas (Maksims Jakušins, 11.b) piedalījās seminārā. Viņš ir skolas literārā pulciņa „Svet-Raduga” audzēkņis. Vadītāja - bibliotekāre Svetlana Semjonova.

Semināru rīko Latvijas Rakstnieku savienība un Literārās izglītības un jaunrades atbalsta centrs un atbalsta LR Kultūras ministrija. Seminārs notika LRS telpās.Skolotāju  sasniegumi

Rīgas 22.vidusskolas galda tenisa trenere Lidija Kalniņa Latvijas 2017. gada 17. atklātajā veterānu čempionātā ieguva I vietu un kļuva par 2017. LSVS Sporta laureātu.Sasniegumi šaha sacensībās

28. novembrī notika Rīgas skolu komandu sacensības 2006. gadā dzimušiem un jaunākiem spēlētājiem. Turnīrā piedalījās 60 dalībnieki un tika pārstāvētas 30 skolas. Rīgas 22. vidusskolai 4. vieta.

2 VIETU individuālāja ieskaitē ieguva Andrejs Freibergs, 5.a, komandu pārstāvēja arī Aleksandrs Krasiļņikovs, 5.b.

Vairāk foto un apraksts.


Ekskursija uz Ādažu poligonu

Ceturtdien, 6.b klases skolēni apmeklēja militāro bāzi Ādažos un uzzināja vairāk par bāzē izvietotajām vienībām, tostarp NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu un to uzdevumiem.

Skolēniem bija iespēja tikties ar karavīriem, aplūkot Ādažu bāzē dienošo vienību militāro tehniku un ekipējumu, kazarmas un kapelu.


Karjeras izglītība

28.09.2017 angļu valodas stundā notika karjeras izglītības pasākums 11.a klasei un 19.10.2017 11.b klasei. Stundas vadīja "Swedbank" AS karjeras konsultanti.

Mācību stunda "Dzīvei gatavs" skolēniem sniedza ieskatu dažādās finanšu nozares profesijās un ļāva iejusties bankas speciālista lomā. Apgūstot šo programmu, jaunieši attīsta 21. gadsimta kompetences, kā piemēram, finanšu pratību, sadarbības prasmes, komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, prasmi pielietot iegūtās zināšanas citā kontekstā

 

 

Uz lapas sākumu Top