Kā mēs sargājam Latviju

Sadarbībā ar Aizsardzības ministriju 14. novembrī skolas Aktu zālē notika  nodarbība 7.-9.  klasēm ,, Kā mēs sargājam Latviju ”.
Valsts svētku nedēļā mūsu skolas pamatskolas skolēniem bija īpaša stunda, jo to vadīja Nacionālo bruņoto spēku pulkvedis Vilis Bauska, kā arī nodarbībā piedalījās Aizsardzības ministrijas pārstāvis.

  

Lekcijā skolēni uzzināja vairāk par visaptverošo valsts aizsardzību, Latvijas aizsardzības spējām, drošības izaicinājumiem, dezinformācijas riskiem, kiberdrošību, rīcību krīzes situācijās, kā arī sabiedroto klātbūtni Latvijā. Tāpat skolēni ieguva informāciju par iespējām iesaistīties valsts aizsardzības dienestā, Jaunsardzē, Zemessardzē, kā arī profesionālajā dienestā.

Skolēni pulkvedim uzdeva dažādus jautājumus, kā arī tika uzdoti jautājumi skolēniem. Atjautīgākie skolēni, kuri atbildēja pareizi, saņēma dažādas dāvaniņas.

 Nodarbību mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari un tās aktualitātēm, Latvijas dalību NATO, kolektīvo aizsardzību un citiem aizsardzības nozares jautājumiem, veidojot dialogu ar skolēniem par viņus interesējošiem jautājumiem.

 Visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas ieviešanas mērķis ir padziļināt visu valsts institūciju sadarbību, nodrošināt efektīvu publiskās un privātās partnerības mehānismu izstrādi, paaugstināt sabiedrības izpratni par iespējām aizsargāt sevi, savu ģimeni un Latvijas valsti, kā arī izstrādāt sabiedrības pašorganizēšanas instrumentus krīzes gadījumiem.

 Valsts aizsardzības mācība būs obligāta visās izglītības iestādēs no 2024. gada 1. septembra. Latvija ir pirmā valsts Eiropā, kas ieviesīs VAM kā obligātu priekšmetu vispārējā vidējā izglītībā.

 20231115_spele Skolai uzdāvināja kara spēli ,, Latvijas Neatkarības karš 1918 – 1920 ”,   kura ieguva plašu popularitāti, tāpēc ka tai ir citādāks formāts, nekā daudzām citām galda spēlēm. Šī spēle ir iespēja interaktīvā veidā izzināt Latvijas militārās vēstures notikumus, kas saistīti ar Latvijas valsts tapšanu un nosargāšanu Neatkarības karā.

 

 Nakts orientēšanās

22.09.2023. 10.-12.klases piedalījās "Nakts orientēšanā 2023"Rīgā. No skolas startēja 28 komandas, katrā komandā 5.dalībnieki.Futbola sacensības

20.09.-21.09. 2023. Mūsu skolas 6.-7.kl. futbola komanda izcīnīja II vietu Centra rajona Starpskolu sacensībās. Lepojamies!!! Izcils komandas darbs un labākais vārtsargs turnīrā!Сплав на лодках

07.-08.09.2023. Происходило ежегодное мероприятие - сплав на лодках по реке Гауя для учеников с 8 по 12 класс. Маршрут Jāņaramis-Žagarkalns kempings. Ночевка в кемпинге с палатками, самостоятельно приготовленный ужин и завтрак у костра. В сплаве участвовало 154 человека.

 


Erasmus projekti

Rīgas 22. vidusskola ir ieguvusi finansējumu skolēnu grupu mobilitātes īstenošanai un jauniešu apmaiņas projektam Erasmus+ programmas ietvaros 2023./2024. mācību gadam. Kopā šajā mācību gadā plānojam piedāvāt iespēju 41 skolēnam piedalīties mobilitātes aktivitātēs Erasmus+ programmas ietvaros.

Iespēja aizbraukt uz:

  • 🇪🇸 Spāniju 🏙️ Valensiju, 10. - 12. klase
  • 🇦🇹 Austriju 🏙️ Vīni, 11. - 12. klase
  • 🇫🇮 Somiju, 8. - 11. klase
  • 🇮🇹 Itāliju 🏙️ Napoli, 12. klase

Skolēni var aizpildīt pieteikuma formu līdz 29.09.2023.

Начало страницы Top